Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

ALİAĞA’DA ÖLÜ CARETTA CARETTA BULUNDU

ALİAĞA’DA ÖLÜ CARETTA CARETTA BULUNDU
298 views
26 Kasım 2018 - 12:49

Aliağa’nın Yeni Şakran Mahallesi Bozburun mevkiinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta türü deniz kaplumbağası ölüsü bulundu.

Ölü Caretta Caretta’yı karaya vurmuş halde bulan vatandaşlar Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimine haber verdi. Aliağa Belediyesi Veteriner Hekimi Mustafa Güçlü, ölü caretta caretta üzerinde yaptığı incelemede, yaklaşık 80 santimetre boyunda, 50 kilo ağırlığındaki deniz kaplumbağasının uzun süre önce ölmüş olduğunu belirledi.

Sağ ön ayağının daha önce kopmuş ve iyileşmiş olduğu tespit edilen Caretta Caretta’nın kesin ölüm nedeni ise belirlenemedi. Ölü caretta caretta yapılan incelemelerin ardından belediye ekipleri tarafından uygun bir yere götürülerek gömüldü.

Ağustos ayından bugüne beş adet caretta caretta ölüsü bulduklarını belirten Aliağa Belediyesi Veteriner Hekimi Mustafa Güçlü, “Caretta Carettaların ölümü birçok nedene bağlı olabiliyor. Son bulduğumuz caretta caretta ’nın ölüm sebebi bulunamadı. Çok yaşlı olduğunu tahmin ettiğimiz caretta caretta uzun bir süre önce ölmüş ve üzerinde çürüme ve kokuşma başlamış” dedi.

İZMİR’İN ALİAĞA İLÇESİ YENİ ŞAKRAN SAHİLİNDE, NESLİ TÜKENME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA OLAN CARETTA CARETTA CİNSİ DENİZ KAPLUMBAĞASI ÖLÜ BULUNDU. (İSMAİL HAKKI ERGÜN/İZMİR-İHA)

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.