Yerelin Sesi

AKUT İzmir, Eğitimlerine Devam Ediyor

AKUT İzmir, Eğitimlerine Devam Ediyor
22 Temmuz 2019 - 13:17

AKUT İzmir Ekibi, yaz – kış,  tatil demeden operasyon eğitimlerine devam ediyor. AKUT İzmir ekibi eğitim bölümü geçtiğimiz hafta temel ve ileri seviye teknik dağ arama kurtarma eğitiminden sonra, 20- Temmuz tarihinde de   ‘’Kazazede Taşıma Teknikleri ve Sedye Sabitleme” eğitimini gerçekleştirdi.

Akut İzmir Ekibi Buca ilçesi Kaynaklar bölgesinde, 10 gönüllüsü ile kazazede ve yaralı kişilerin farklı taşıma tekniklerini teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirdi.

Eğitim süresince; eğitmenler, bilinci açık veya kapalı yaralı kişinin, tekli veya çoklu taşıma tekniklerini gönüllülere uygulamalı olarak gösterdiler. Ayrıca acil taşıma, kısa mesafede süratli taşıma, kucakta taşıma, omuzdan destek alma, sırtta taşıma teknikleri öğretilirken, İtfaiyecilerin kullanmış oldukları omuzdan taşıma yöntemi de uygulandı.  

Araç İçinde Yaralıyı ( Rentek Manevrası ) Taşıma

Akut İzmir Ekibi özellikle ülkemizde yaşanmasını hiç istemediğimiz fakat sık karşılaştığımız trafik kazalarında araçtan yaralı çıkarma ve taşımada “Rentek Manevrası” tekniğini de uygulamalı olarak gönüllülere gösterildi. Verilen eğitimlerde sedye üzerine yerleştirme, sedye taşıma ve geçici sedye oluşturma teknikleri de öğretildi.

Akut İzmir arama kurtarma ekibi, gerçekleştirdiği eğitim tatbikatında, hasta ya da yaralı için hayati önem taşıyan ve onların acil yardım ünitelerine ulaştırılması eğitimlerini de uyguladılar. Buca Kaynaklar ’da 10 gönüllüsü ile zor arazi şartlarında gerçekleştirilen eğitim başarı ile tamamlandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi