Yerelin Sesi

AKUT İçin Tüm Canlar Kutsal

AKUT İçin Tüm Canlar Kutsal
993 views
15 Mayıs 2020 - 19:18

AKUT İçin Tüm Canlar Kutsal

 

Özel Haber: Nuran ERGÜN

Deprem, sel, çığ gibi her türlü doğal afette canlı hayatı kurtarmaya koşan AKUT, ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi sürecinde de, yardıma koşmaya devam ediyor.

AKUT Arama Kurtarma Derneği İzmir Ekibi, bir çok büyük ilde olduğu gibi İzmir’de yarından itibaren uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesinde, ormandaki sahipsiz hayvanları unutmadı.

AKUT İzmir Ekibi, 6 gönüllüsü ile İzmir’in Menderes ilçesine bağlı ormanlık alanda bulunan bölgelere  600 kilo mama ve 130 litre su götürdü. AKUT İzmir Ekibi Gönüllüleri’nin bağışları ile temin ettiği 600 kilogram mamaya ilave olarak, Lider Petfood mama firması da 50 kilogram mama ile ormandaki sahipsiz canların beslenmesine katkıda bulundu. Menderes ilçesi sınırlarındaki Orhanlı Köyü, Yeniköy, Deli Ömerli Köyü ve Efem Çukuru mevkilerinde ormanlık alanda bulunan hayvanlar beslendi ve suları bırakıldı.

BUGÜNE DEK 2995 İNSAN VE 1464 HAYVAN KURTARILDI
AKUT Arama Kurtarma Derneği kurulduğu günden bu gününe kadar 24 yılda, 27 bölgede 3 bin 511 operasyona çıkarak, 2 bin 995 insanın ve 1464 hayvanın hayatını kurtardı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.