Yerelin Sesi

AKUT Eğitimlere Hız Kesmeden Devam Ediyor

AKUT Eğitimlere Hız Kesmeden Devam Ediyor
648 views
09 Temmuz 2019 - 14:45

AKUT İzmir ekibi 6-7 Temmuz tarihlerinde temel ve ileri seviye eğitimi vererek ,Teknik Kurtarma eğitimini 20 gönüllüsü ile gerçekleştirmiştir.

Bu eğitim AKUT gönüllülerinin, olası kaza ve afetlerde yüksekte mahsur kalan canlıları sağlıklı bir şekilde kurtarılması için gerekli teknikleri uygulanması, uygulama tekniklerinin pekiştirilmesi amacı ile düzenli olarak tekrarlanmaktadır.

AKUT İzmir ekibi, ileri seviye Teknik Kurtarma Eğitimini, Buca İlçesi’nde bulunan Toros İtfaiyesi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından tahsis edilen eğitim alanında yaptı. Eğitim hafta sonu 2 gün boyunca sürdü. Eğitim süresince yüksekte mahsur kalmış kazazedelerin kurtarılması için gönüllülerimize farklı seviyelerde eğitim vererek operasyonel yeterlilikleri arttırılmaya çalışılmıştır.

Sayısız Can İçin Gönüllülük

AKUT misyonu gereği tamamen gönüllü olarak amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım ile kuruluşundan bu güne dek 27 ekiple toplam 290 adet arama kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.  Binlerce AKUT gönüllüsü 2891 kişinin hayatının kurtarılmasında, 367 kişinin cansız bedeninin tahliye edilmesinde ve 1405 hayvanın kurtarılmasında hiçbir karşılık beklemeden görev aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.