Yerelin Sesi

AK Partili Polat’tan mecliste yaşanan gerginlik ile ilgili açıklama

AK Partili Polat’tan mecliste yaşanan gerginlik ile ilgili açıklama
11 Mart 2021 - 13:08

AK Partili Polat’tan mecliste yaşanan gerginlik ile ilgili açıklama
Başkan Polat’tan Belediye Başkanı Sandal’a cevap
’’Bizler siyaseti, siyasi ahlakı ve iş yapmayı sizden öğrenecek değiliz’’

AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Polat, Bayraklı Belediye Meclisi’nde yaşanan gerginlik ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Sayın Sandal, Bayraklı’da yaşanan sıkıntılara ve seçimlerde verdiği vaatlerin yerine getirilmemesine cevap veremeyince, meclis üyelerimize saldırmıştır. Bizler siyaseti, siyasi ahlakı, iş yapmayı; Dünya’da örnek olan bir liderden, Cumhurbaşkanımızdan öğrendik, bunları sizden öğrenecek değiliz.’’ dedi.

Başkan Polat, yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi ‘’Bayraklı Meclis üyelerimizin, öncelikli görevi genel siyaset yapmak yerine, Bayraklı’nın sorunlarını konuşmak ve çözüme ulaşması içinde çaba sarf etmektir. Meclis günü, Grup Başkanvekilimiz Abdullah Aktaş’ın konuşmasında, Bayraklı’nın sorunları ve Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın seçim vaatlerini sıralayarak, hiç birinin yapılmadığını ve yapılması yönünde de bir çalışma gösterilmediğini belirtmiştir. Konuşmanın sonlarına doğru daha önce de basına yansıyan, CHP’li meclis üyeleri dahil son 1 aydır konuşulan Serdar Sandalın Ankara’ya çağrılma konusuna tek cümleyle değinmiş olup, konuya mecliste açıklık getirmesini istemiştir. Belediye Başkanı Serdal Sandal, hiddetli şekilde tepki vermiştir. Sayın Sandal’dan beklediğimiz örnek davranış ise, ‘Benim Genel Başkanım, tabi ki çağıracaktır ya da çağırtacaktır, konuşup istişare etmemiz kadar daha doğal olan bir durum olamaz’ demek olabilirdi. Ancak Sayın Sandal’dan ise hiç beklenmedik bir tepki vererek aşırı agresif davranışlar sergilemiştir.’’ dedi.

Ateş olmayan yerden duman tütmez

‘’Belediye Başkanı Serdal Sandal gelen eleştirilere cevap veremeyince, çareyi daha öncede denediği gibi mikrofon kapatmakta bulmuştur.’’ diyen AK Parti İlçe Başkanı Halil Polat, ‘’Bunu öz savunma ve karşısındakileri yıldırma politikası olarak kullanmasına daha önce de şahit olduk. Bunun gelişmelerin akıbetinde ise haklı tepkimizi koyarak, Cumhur İttifakı meclis üyelerimiz salonu terk etmişlerdir.
Meclis üyelerimiz, bu tür aşağılama, hakaret etme, küçük düşürücü hareketlerle karşı karşıya kalarak, özgür ve demokratik olarak mecliste düşüncelerini ifade edemeyecek, nerede edeceklerdir? Herkes Sayın Sandal’ın Aşırı agresif ve saldırgan davranışları karşısında şaşkınlığa uğrayarak acaba diye düşünmeye başlamıştır. Bu hareketiyle ateş olmayan yerden duman tütmez atasözünü hatırlatmış oldu.’’ dedi.

’’Bizler siyaseti, siyasi ahlakı ve iş yapmayı sizden öğrenecek değiliz’’

‘’Cumhur İttifakı meclis üyeleri salonu terk ettikten sonra ise, bir Belediye Başkanına yakışmayacak şekilde, aleyhlerin de konuşmalar yaparak anlam verilmez cümleler kurmuştur.’’ diyen Polat, ‘‘Bizler siyaseti, siyasi ahlakı, iş yapmayı; Dünya’da örnek olan bir liderden, Cumhurbaşkanımızdan öğrendik, bunları sizden öğrenecek değiliz. Biz kendimizi biliyoruz kimseden de ders alacak değiliz.’’ dedi.

‘’Önce kendisi iş yapmayı öğrenirse Bayraklı için daha isabetli olacak kanaatindeyiz’’

Bayraklı Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş ise, ‘’Mecliste, Sayın Sandal, eleştirilerimize cevap veremeyince, çareyi daha öncede denediği gibi mikrofon kapatmakta buldu. Biz de tepki göstererek, Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak, salonu terk ettik. Şimdi soruyorum; hiç dillerinden düşmedikleri demokrasi bu mu? Biz meclis üyeleri, bu tür hakaretvari ya da küçük düşürücü hareketlerle karşı karşıya kalacaksak, bu mecliste konuşamayacaksak, nerede konuşacağız? Eğer konuşmamızda bir yanlış hata var ise konuşmamız bitiğinde düzeltirsin ya da doğrusu bu der, sakince anlatırsın ve konu kapanır. Ama bu davranışı biz göremedik. Biz salonu terk ettikten sonra ise aleyhimiz de konuşmalar yaparak iş yapmayı, mevzuatı, siyaseti, ahlakı sizlere öğreteceğim şeklinde söylemlerde de bulunmuş. Biz bunları, Sayın Sandal’dan öğrenecek değiliz. O kendi işini yapmasına, kendi sorumluluk alanlarına ve kendi siyasi ahlakına baksın. Biz kendimizi biliyoruz, kimseden de ders alacak değiliz. İş öğreteceğim diyen Sayın Sandal söz verdiği seçim vaatlerine baksın. Görev süresinin yarısını tamamlamak üzere ama hala bir vaadini yani Bayraklı halkına verdiği sözleri yerine getirmiş değil. Dolayısıyla önce kendisi iş yapmayı öğrenirse Bayraklı için daha isabetli olacak kanaatindeyiz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi