Yerelin Sesi

AK PARTİLİ KIRKPINAR’DAN ZEYBEKÇİ AÇIKLAMASI

AK PARTİLİ KIRKPINAR’DAN ZEYBEKÇİ AÇIKLAMASI
28 Kasım 2018 - 14:14

KIRKPINAR: ADAYIMIZ İZMİR İÇİN KAZANIMDIR

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi’nin İzmir’de ciddi karşılığının olduğunu belirterek,  “Böylesine başarılı bir siyasetçinin İzmir’imiz için büyük bir değer ve kazanım olacağına inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Nihat Zeybekçi’yi açıklamasının ardından, muhalefet partileri tarafından yapılan açıklamalara tepki gelmeye devam ediyor.  Açıklamaları ile adeta İzmir’i kendilerininmiş gibi gören siyasetçilerin aksine bütünleyici ve kapsayıcı bir açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, seçim kaybetme endişesi ile yapılan açıklamaların yakışıksız olduğunu vurguladı.

Ege’nin incisi İzmir’in tüm İzmirlilerin olduğunu belirten Kırkpınar, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Sayın Nihat Zeybekçi Denizli Belediye Başkanlığı ve AK Parti Hükümetlerinde Ekonomi Bakanlığı yapmış biridir. Hem egeli olması hem de bakanlık yapmış olması İzmir ve İzmirlilere ayrı bir önem ve değer verdiğini göstermektedir. Geçmiş dönemlerde İzmir için yapıcı ve katkı sağlayacak diyalog içerisinde olmuştur. Kendisi İzmir için büyük bir değer ve kazanımdır” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi cephesinden yapılan açıklamaların üzücü olduğunu belirten Kırkpınar, “CHP’li Milletvekillerinin seçimi kaybetme kaygısı ile yaptıkları açıklamalar ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı ötekileştirme çabaları üzücü ve yaralayıcı olmuştur. Daha meydanlara inmeden paniğe kapıldılar. Kendi aralarında birlikteliği sağlayamayanların endişeleri yersiz… Biz İzmir ve İzmirlilerle bütünleşmiş bir partiyiz. Kimseyi ötekileştirmeden AK Belediyecilik anlayışı ile İzmir’e de hak ettiği hizmetleri kavuşturacağız. Çağdaş ve Atatürkçü bir anlayışla güzel İzmir’imize hizmet etmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da durmadan, yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz İzmir’e hepimizin gözü ile bakıyoruz. İzmir hiç kimsenin değil hepimizindir. Yıkıcı, yaralayıcı ve ötekileştirici bir dil kullanarak siyaset yapmaya çalışanlar başarılı olamayacaklardır. Endişe edip paniğe kapılanlar unutmasınlar ki; İzmir AK Belediyecilik ile tanışınca onlar şimdikinden daha fazla mutlu olacaklar” şeklinde konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Kırkpınar, belediyeciliğin AK Parti’nin işi olduğuna da vurgu yaparak, “İnanıyoruz ki çok kıymetli İzmirli hemşehrilerimiz, yaşamış oldukları sıkıntılara dur demek için gereksiz ve mesnetsiz açıklama yapanlara en doğru kararı vererek gereken cevabı vereceklerdir. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Zeybekçi’nin adaylığının İzmir ve İzmirliler için hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm hemşehrilerimize saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi