Yerelin Sesi

AK PARTİ’Lİ CEMAL BEKLE, ÖZEL’İN SÖZLERİNE SON NOKTAYI KOYDU

AK PARTİ’Lİ CEMAL BEKLE, ÖZEL’İN SÖZLERİNE SON NOKTAYI KOYDU
475 views
21 Aralık 2018 - 14:34

ÖZEL’İN SÖZLERİNE NOKTAYI KOYDU 

TBMM Genel Kurulu’nda CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel’in hükümeti eleştiren sözlerine sert çıkan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, “Biz her türlü ayrımcılığı ayaklar altına almış bir partiyiz” dedi

TBMM Genel Kurulu’nda, 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı’nın maddelerinin görüşmeleri sırasında AK Parti ve CHP’li vekiller arasında gerginlik yaşandı.

CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel ve CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun Romanlar üzerinden hükümeti eleştiren sözleri tepki çekti. AK Parti İzmir Milletvekili Cemal  Bekle, bugüne kadar Roman vatandaşlar için ne yapıldıysa, AK Parti hükümeti döneminde yapıldığını söyledi. AK Parti’nin Romanlara karşı ayrımcılık, haksızlık ve ötekileştirme yaptığını ileri süren Özel’e cevap veren Bekle’nin sözleri meclise damga vurdu.

“AK PARTİ’NİN İMZASI VAR”

Türkiye’de Romanlar adına yapılmış çalışmaların tümünde AK Parti’nin imzası olduğunu vurgulayan Cemal Bekle, “Sayın Cumhurbaşkanımız 2009 yılında, ‘Bu ülkede özür dilenecek birileri varsa Roman vatandaşlardan başlamamız lazım’ demiştir. AK Parti döneminde Romanlarla ilgili toplumun ortak hafızasında yer alan ön yargıların kırılması noktasında ne kadar etkili olduğunu benim kadar Özcan Purçu da çok iyi bilmektedir. 1934 yılında çıkan 2510 sayılı İskân Kanunu’nda yer alan göçebe çingenelerin bu ülkeye alınmayacağı belirtilen madde AK Parti hükümeti döneminde değiştirilmiştir.  İçişleri Bakanlığımızdaki birçok talimatname yine bizim hükümetimiz döneminde değişmiştir. Biz her türlü ayrımcılığı ayaklar altına almış bir partiyiz” diye konuştu. Vekil Bekle’nin bu sözleri salonda büyük alkış aldı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.