Yerelin Sesi

AK Parti’den Başkan Arda’ya “Basiretsiz” Çıkışı

AK Parti’den Başkan Arda’ya “Basiretsiz” Çıkışı
14 Mayıs 2020 - 16:26

AK Parti’den Başkan Arda’ya “Basiretsiz” Çıkışı

 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın, hükümet tarafından belediye gelirinin yüzde 50 azaltıldığı söylemini yalanlayan AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay ve Gaziemir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğru İnan Atmaca yaptıkları ortak açıklamayla, “Bu düşüş; devletin esnafına, vatandaşına vergi ödemesi için sağladığı süre uzatımından kaynaklıdır. Bu paylar pandemi sonrası belediyeye ödenecektir. Kendisi algı yaratarak, basiretsiz yönetim sistemini ve hatalarını örtmeye çalışmakta” dedi.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın ‘’Gaziemir Belediyesi olarak yarı yarıya azaltılan paylarla ayakta kalmamız mümkün değildir’’ açıklamasına, AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay ve Gaziemir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğru İnan Atmaca’dan ortak açıklama geldi. Ortak açıklamada, ‘’Belediye Başkanı Halil Arda kamuoyunu yanıltmakta. Ekonomik açıdan bitmiş tükenmiş Gaziemir Belediyesi’nin içinde bulunduğu zor durumu meşrulaştırma çabası içinde. Halil Arda bu payların pandemi sonrası fazlası ile belediyeye ödeneceğini bildiği halde algı yaratarak kendi basiretsiz yönetim sistemini ve hatalarını örtmeye çalışmakta. Sayın Arda itiraf edin, bu gömlek size büyük’’ denildi.


KESİNTİ DEĞİL, GELİRDEKİ DÜŞÜŞTEN
Başkan Hali Arda’nın sosyal medya hesabından yayınladığı “Merkezi idareden gelen paylarımızda bir düşüş yaşanmıştır. Üç ay boyunca belediye gelirlerinden herhangi bir kesinti yapılmayacağı açıklanmasına rağmen nisan ayında 3 milyon 669 bin lira olarak gerçekleşen belediye gelirimiz, maalesef mayıs ayında yüzde 50 azaltılarak 1 milyon 824 bin lira olarak gerçekleşmiştir. Gaziemir Belediyesi olarak yarı yarıya azaltılan bu paylarla ayakta kalmamız mümkün değildir” mesajını hatırlatan Muçay ve Atmaca, “Tüm dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu pandemi sürecinde alınan tedbirler gereği işletmelerin çoğu kapanmış ve dolayısıyla vergi gelirlerinin tahsilatında önemli düşüş yaşandığı ortadadır. Gelen paylardaki düşüş asla kesinti değil, toplanan vergi gelirlerinin düşmesinden kaynaklanan sonuçtur” ifadelerine yer verildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi