Yerelin Sesi

Agora’daki Manzaraya ‘Ortaçağ’ Benzetmesi

Agora’daki Manzaraya ‘Ortaçağ’ Benzetmesi
17 Mart 2020 - 14:55

Agora’daki manzaraya ‘Ortaçağ’ benzetmesi

Haber: Mustafa OĞUZ

Yerelin Sesi haber portalı olarak geçtiğimiz gün yaptığımız “Sokakta et pazarı” başlıklı haberimizin sosyal medyada yayınlanmasının ardından vatandaşlar yaşananlara isyan etti. Suriyelilerin yoğun şekilde yaşadığı Basmane ve Agora’da kaçak kesilen etlerin dükkan önlerinde sergilenerek sağlıksız bir şekilde satılmasını eleştiren vatandaşlar, “Ortaçağ Avrupası’nı yaşıyoruz. Bu manzaralardan utanıyorum” yorumunda bulundu.

TEPKİ YAĞMURU
Herhangi bir sağlık veya hijyen önlemi alınmadan sokak ortasında kesilip, çengellerde satıldığı görüntülerin İzmir’e yakışmadığını söyleyen vatandaşlar, “Etlerin hangi koşullarda ve hangi hayvana ait olduğunu bile belli değil. Yetkililerin bu konuda ivedilikle eğilmesini bekliyoruz” diye konuştu. Sosyal medya sayfasında yayınlanan haberimize ise vatandaşlardan gelen tepkilerden bazıları ise, “Sözün özü bu, daha ne olsun ki”, “Adam devletten polisten korkmuyor, ikaz edeni mi dinler”, “Ortaçağ Avrupası’nı yaşıyoruz. Utanıyorum bu manzaralardan” şeklinde yer aldı.

Diğer yandan her yıl kaçak et operasyonlarıyla gündeme gelen Kadifekale’de benzer uygulamaların devam ettiği; at, eşek gibi hayvan başlarının zaman zaman ortalıkta göründüğü de iddia edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi