Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Afyonkarahisar’da sömestrde çocuklar din eğitimi

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI ÖNCÜLÜĞÜNDE AFYONKARAHİSAR İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN CAMİ HİZMETLERİNİN ETKİN HALE GETİRİLMESİ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA CAMİ GÖREVLİLERİ ÇOCUKLARLA ÇEVRİMİÇİ BULUŞTULAR. BU ÇERÇEVEDE SÖMESTRDE ÇOCUKLAR SURELERİ, DUALARI VE DİNİ BİLGİLERİ ÖĞRENDİLER.

Afyonkarahisar’da sömestrde çocuklar din eğitimi
22 views
16 Şubat 2021 - 15:33

Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde Afyonkarahisar İl Müftülüğü tarafından cami hizmetlerinin etkin hale getirilmesi çalışmaları kapsamında cami görevlileri çocuklarla çevrimiçi buluştu. Bu çerçevede sömestrde çocuklar sureleri, duaları ve dini bilgileri öğrendi.

3 hafta süren sömestr tatilinde çocuklar öğrendikleri dini bilgilerin yanı sıra akıllarındaki sorulara da yanıt buldu. 25 Ocak’ta başlayan ve 12 Şubat’ta sona eren buluşmanın kapanışı, pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirildi. Dumlupınar Camii’nde yapılan programa katılan İl Müftüsü Sinan Kazancı, çevrimiçi buluşmalar kapsamında çocuklarla ilgilenen tüm cami görevlilerine teşekkür etti. Müftü Kazancı, eğitime katılan çocuklara milli ve manevî değerlerle dolu ilim, irfan ve erdemli bir hayat temennisinde bulundu ve başarılarının devamını diledi.

Program, buluşmaya katılan çocuklara hazırlanan hediye ve ikramların dağıtılmasıyla sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.