Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

ADÜ Öğretim Üyesi Dingin’in ’Sosyal Medya’ konulu kitapları yayımlandı

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) İLETİŞİM FAKÜLTESİ GAZETECİLİK BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ALİ EMRE DİNGİN’İN EDİTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİĞİ ‘SOSYAL MEDYA ELEŞTİREL BAKIŞ-2 ŞİDDETTEN BAĞIMLILIĞA, AYRIMCILIKTAN POPÜLER KÜLTÜRE’ VE ‘DİSİPLİNLERARASI YAKLAŞIMLA SOSYAL MEDYA-2 GAZETECİLİKTEN HALKLA İLİŞKİLERE, İNSAN KAYNAKLARINDAN SAĞLIK İLETİŞİMİNE’ KİTAPLARI YAYIMLANDI.

ADÜ Öğretim Üyesi Dingin’in ’Sosyal Medya’ konulu kitapları yayımlandı
34 views
02 Şubat 2021 - 12:57

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Emre Dingin’in editörlüğünü üstlendiği ’Sosyal Medya Eleştirel Bakış-2 Şiddetten Bağımlılığa, Ayrımcılıktan Popüler Kültüre’ ve ’Disiplinlerarası Yaklaşımla Sosyal Medya-2 Gazetecilikten Halkla İlişkilere, İnsan Kaynaklarından Sağlık İletişimine’ kitapları yayımlandı.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 13 farklı üniversiteden 21 akademisyenin bölüm yazarlığı yaptığı kitaplardan ’Sosyal Medya Eleştirel Bakış-2’ kitabında, sosyal medya kaynaklı şiddet, bağımlılık, mekansızlaşma, siyasal toplumsallaşma, popüler kültür, bilginin kaçınılmazlığı, nefret söylemi ve ayrımcılık konuları farklı yaklaşımlarla ele alındı.

’Disiplinlerarası Yaklaşımla Sosyal Medya-2’ kitabında ise sosyal medyada, internet gazeteciliği, haber kültürü, gençlerin kullanım deneyimleri, toplumsal hareket, sosyal televizyon, reklam, halkla ilişkiler, insan kaynakları, Covid-19 salgını, kriz iletişimi ve sağlık iletişimi gibi konular üzerinde duruldu.

Doç. Dr. Ali Emre Dingin, kitapların farklı disiplinlerden sosyal medyaya yönelik bakış açılarıyla bütünlükçü bir okuma fırsatı sunduğunu ifade ederek her iki kitabında, 2020 yılında çıkardığı ’Sosyal Medya Eleştirel Bakış’ ve ’Disiplinlerarası Yaklaşımla Sosyal Medya’ isimli kitaplarının devamı niteliğinde olduğunu belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.