Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

ADÜ Koçarlı MYO’da Öğrenci- Sektör Buluşması gerçekleşti

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) KOÇARLI MESLEK YÜKSEKOKULU (MYO) MAKİNE VE METAL TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ ÜRETİMDE KALİTE KONTROL PROGRAMI ÖĞRENCİ-SEKTÖR BULUŞMASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ.

ADÜ Koçarlı MYO’da Öğrenci- Sektör Buluşması gerçekleşti
28 views
05 Şubat 2021 - 12:29

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Üretimde Kalite Kontrol Programı Öğrenci-Sektör Buluşması Etkinliği gerçekleşti.

Etkinliğe, sektörü temsilen OK Kardeşler Treyler San. ve Tic. A.Ş. gibi büyük firmaların yöneticileri, Koçarlı MYO akademik personeli ve Üretimde Kalite Kontrol Programı öğrencileri katıldı. Üretimde Kalite Kontrol Programı 2. sınıf öğrencisi Cansu Gören’in moderatörlüğünü yaptığı toplantı, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Onur Yılmaz ve Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Evren Barış Kayhan’ın program hakkında bilgi verdiği açılış konuşmalarıyla başladı.

Sektörün, üretimde kalite kontrol teknikerlerinden beklentileri, iş imkanları, tekniker ihtiyaçları ve kariyer planları konularında bilgilendirme yapılan etkinlikte, OK Kardeşler Treyler San. ve Tic. A.Ş. ve diğer şirket yöneticileri öğrencilere eğitim öğretim dönemi içerisinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, mezuniyet sonrası ise firmalarında işe başlama imkanı bulabileceklerini ifade ettiler. Etkinlikte ayrıca OK Kardeşler Treyler San. ve Tic. A.Ş., Üretimde Kalite Kontrol Programı 2. Sınıf öğrencilerinden 8 öğrenciyi eğitim öğretim dönemi içinde boş zamanlarında firmalarında çalıştırmak istediklerini, bu çalışma karşılığında 4857 sayılı İş Kanunu gereği kısmi süreli (part-time) olarak ücret ödeyeceklerini, mezun olduklarında ise bu öğrencileri 4857 sayılı İş Kanunu gereği tam süreli çalıştırmak istediklerini ifade etti.

Sektör temsilcileri, Koçarlı MYO Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Üretimde Kalite Kontrol Programına bir test laboratuvarı kurulması ve öğrencilerin sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yetiştirilmesi adına danışma kurulu oluşturulması konusunda her türlü desteği vereceklerini beyan ettiler.

Etkinlik, öğrencilerin ve akademik personellerin sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.