Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

ADÜ İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Türk’ün kitapları yayımlandı

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) İLETİŞİM FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ DR. GÜL DİLEK TÜRK’ÜN, ‘SOSYAL MEDYA SOSYOLOJİSİ’, ‘SOSYAL MEDYA PSİKOLOJİSİ’ VE ‘TÜRKİYE’DE SİYASAL KUTUPLAŞMA’ ADLI KİTAPLARI YAYINLANDI.

ADÜ İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Türk’ün kitapları yayımlandı
24 views
12 Şubat 2021 - 10:49

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Dr. Gül Dilek Türk’ün, ‘Sosyal Medya Sosyolojisi’, ‘Sosyal Medya Psikolojisi’ ve ‘Türkiye’de Siyasal Kutuplaşma’ adlı kitapları yayınlandı.

Günümüzde 8 milyara yaklaşan dünya nüfusunun yaklaşık yarısının sosyal medya kullandığını tahmin edildiğini belirten Arş. Gör. Dr. Gül Dilek Türk, insanın telgraf ile başlayan iletişim teknolojilerini kullanma yolculuğunun günümüzdeki durağının, sosyal medya olarak görüldüğünü ve insanların hayatlarının her alanında etkilediğini ifade etti. İletişimin, yüz yüze iletişimden bugün sanal iletişime kadar ilerleyen; her hali ve şekli ile hayatımızda yer alan aldığını belirten Arş. Gör. Dr. Gül Dilek Türk, “Pandemi nedeniyle eve kapandığımız, tüm sosyalleşme etkinliklerimizi ve hayata dair tüm süreçleri dijital hâli ile yaşadığımız günümüzde, insan ve topluma dair hemen hemen tüm konular sanallaşarak ve sosyal medyanın da etkisi ile kitleselleşerek fiziksel dünyadaki hayatımızın sanallaşan versiyon hâlini almıştır. Sanal toplum hâline gelen sosyal medyaya dair cevaplar sunmayı amaçlayan bu kitap, sosyal medyanın insan, toplum ve kitle psikolojisi üzerindeki rolü ile ilgili teorik ve deneysel çalışmalardan oluşan bir seçki sunmaktadır” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.