Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Adsız kahramanlar veda etti

Adsız kahramanlar veda etti
2.005 views
04 Kasım 2020 - 19:36

Adsız kahramanlar veda etti

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir’de meydana gelen depremde, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen arama ve kurtarma, itfaiye ve gönüllü ekipler, beş gün boyunca gece gündüz demeden, hayat kurtarmak için canla başla mücadele etti. Elif’i, Ayda’yı ve daha bir çok vatandaşı kurtardı.

Bu adsız kahramanlar, bugün son kez bir araya gelerek, görevlerini yapmanın huzuruyla bir daha böyle bir acı yaşanmaması dileğiyle, İzmir’e veda etti.

İzmir Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Bilal Saygılı’da veda anında kahramanların yanındaydı.

Saygılı, “Türkiye’yi derin bir yasa boğan ve tüm ülkeyi seferber eden İzmir depreminin arama kurtarma çalışmaları bugün itibari ile son buldu.

Başta devletimiz ve devletin tüm kurumlarına; ardından, dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen yurdumuzun tüm kişi, kurum ve STK’larına; enkazdaki gücümüz ve umudumuz olan Türk Kızılay, T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı – AFAD, AKUT Arama Kurtarma Derneği , T.C Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi, JAK, İHH İnsani Yardım Vakfı ve sahada tüm benliğiyle tek bir yaşamı kurtarmak için canını dişine takan tüm ekiplere sonsuz teşekkür ederiz.

Biz büyük bir milletiz. Tüm yaralarımızı birlikte sarmayı biliriz! Geçmiş olsun İzmir. Geçmiş olsun Türkiye” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.