Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Adliyede işlenen cinayetler

Adliyede işlenen cinayetler
Bahri Karataş
Bahri Karataş( bahrikaratas@yerelinsesi.com )
420 views
05 Şubat 2021 - 9:20

Yazar: Bahri KARATAŞ

ADLİYEDEN ANILAR:

Adliyede işlenen cinayetler

İZMİR Adliyesi, Konak SSK bloklarında faaliyette iken, adliye muhabiri olarak görev yaptığım yıllarda iki cinayet işlendi.

Birinci cinayet ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu üçüncü kattaki koridorda meydana geldi. Aralarında daha önceden husumet bulunan A.Y., husumetlisi tutuklu bulunan M.U., jandarmalar arasında elleri kelepçeli olarak duruşma salonuna getirilirken, silahını peş peşe ateşledi. M.U., olay yerinde hayatını kaybetti. Zanlı A.Y., ise suç aleti tabancayla birlikte polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

Asıl soru ise girişlerde x-ray cihazı ve elle kontrolün yapılmasına rağmen suç aleti silahı adliyeye nasıl soktuğu idi.Aradan zaman geçti, zanlı A.Y., hakkında ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. Duruşmalarını izlemeye başladım. Duruşma salonuna alımlı güzel bir kadın da geliyordu. O kadın çok dikkatimi çekti. Duruşma sonrası avukatı ile görüşme yaptım. Bana bu davayla ilgili çok güzel bir haber yapacağımı, kendisinden haber beklememi söyledi.

Çok merak ettim, acaba neydi bu süpriz haber. Çok geç kalmadan öğrendim.ki, zanlının duruşmalarını izlemeye gelen alımlı ve güzel kadın, ölen kişinin kızıymış. Meğerse zanlı ile ikisi bir birini çok seviyormuş. Avukatın güzel haber dediğine gelince. Alımlı kadın, babasını öldüren zanlı A.Y., ile evlenmeye karar vermiş.

Çiftin nikahı Buca Kapalı Cezaevinde kıyıldı. Bu mutlu günde bende oradaydım. Haberi yapmak için bakanlıktan izin almıştık. Her ikisininde yüzü mutluluktan gülüyordu. Demek ki o alımlı kadının aşkının engeli babasıymış.

Cezaevi aracından indirilince öldürdü

Polis telsizinden Gaziemir Adnan Menderes Havalimanı karşısında bulunan bir işyerinde beş kişinin öldürüldüğü haberi anonsu geçti. Gazeteden bir başka muhabir arkadaşımla olay yerine gittik. Cinayetin işlendiği yere kısa sürede vardık. İçeri girdiğimizde her odada bir cesetle karşılaştık. Yerler kan gölünü andırıyordu. Olayın failini polis kısa sürede yakaladı. Cinayeti işleyen kişi alacak verecek meselesi olduğunu, bu yüzden cinayeti işlediğini söyledi.

Ama bu kişi bir tetikçiydi. Tutuklanıp cezaevine götürüldü. Üç dört duruşması yapıldı. Polis her duruşmada sıkı güvenlik tedbiri alıyordu. Ama karşı taraf onun biletini çoktan kesmişti. Bunun içinde yaşı küçük bir tetikçi bulunmuştu bile. Bir sabah, tutuklularla birlikte cezaevi nakil aracıyla adliyeye getirildi. Adliyenin nezarethaneleri karakolun altında bulunan bodrum katta idi. Jandarma, etrafta güvenlik tedbiri almıştı almasına. Beş kişiyi öldüren T.K., elleri kelepçeli olarak nakil aracından elleri silahlı jandarmalar arasında nezarethaneye götürülmek için indirildi.

Gözleri ile yukarıdan kendisini seyreden bir yakını varmı diye baktı. Bu onun son bakışıydı. Yakını yoktu ama celladı oradaydı. Küçük tetikçi belinden çıkardığı silahı peşpeşe T:K.’nın üzerine sıktı. Şarjörde ki tüm mermileri boşalmıştı. T.K., kanlar içinde yere yığıldı. Silah sesiyle herkes panik içinde sağa sola kaçmaya başladı. Zanlıda bu kargaşadan faydalanıp kaçtı. Daha sonra suç aleti silahı ile polise gidip teslim oldu. Zanlının yaşı daha 17 idi. Babası da yeraltı dünyasının ünlü isimlerindendi. Mafya arasındaki hesaplaşma küçük tetikçiye yaptırılmıştı. O tetikçi yaşı küçük olduğu içinde fazla ceza almamıştı. Şimdi 40 yaşlarında olması lazım.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.