Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Açlık ve Sefalete Karşı Destek Bekliyorlar

Açlık ve Sefalete Karşı Destek Bekliyorlar
797 views
12 Temmuz 2020 - 18:25

Açlık ve Sefalete Karşı, Destek Bekliyorlar

Geçtiğimiz Şubat ayında İzmir’de kurulan İzmir Toplumsal Uyuşturucu İle Mücadele ve Eğitim Derneği (İZTUMED), üyeleriyle aç kalan, yiyecek ekmeği, içecek suyu, giyecek elbisesi olmayanların yardımına koşuyor. İZTUMED Başkanı Bedri Yalçın, “Uyuşturucuyla mücadele amacıyla kurulan derneğimiz kısa sürede aşı, yatağı, suyu, elbisesi olmayanlara yardıma koşan bir yapıya kavuştu. İzmir’de faaliyet gösteren yerel marketlerin de desteğiyle kimsesiz ve zor durumda olanların yardımına koşuyoruz. Fakat kendi imkanlarımızla bunu sürdürmemiz çok zor. O nedenle hayırseverlerin de maddi, ayni ve manevi yardımına ihtiyacımız var” dedi.

Derneğin maddi gelirinin olmadığını, buna karşın üyelerin ve gönüllülerin maddi ve ayni katkılarıyla destek çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Bedri Yalçın, yardımların ulaştırılmasında 11 dernek üyesinin şahsi araçlarını kullandığını kaydetti. Federasyon olma çalışmalarının sürdüğünü aktaran Yalçın, ilçe emniyet müdürlükleri ve narkotik birimlerinin yanı sıra jandarmanın da kendilerine destek olduğunu dile getirdi.

BATAKLIKTAN KURTARDILAR

Geçen 5 aylık süreçte onlarca insanlık dramına şahit olduğunu anlatan Yalçın, “Torbacılık yaptığı için daha önce gözaltına alınan çocukların olduğu eve gittiğimizde evde ne yatacak bir yatak ne de yiyecek bir ekmek olmadığını gördük. Anneleriyle tek başına kalan çocuklar, iş bulamadıkları için bunu yapmaya mecbur kaldıklarını anlattı. Çocuklardan en büyüğüne referans olarak esnaflık yapan bir gönüllümüzün yanına işe yerleştirdik. Ayrıca eşya ve gıda yardımında bulunduk” ifadelerini kullandı.

1050 AİLEYE YARDIM PAKETİ

Pandemi sürecinde 1050 aileye de yardım kolileri ulaştırdıklarının altını çizen İZTUMED Başkanı Bedri Yalçın şöyle konuştu: “Bazı ailelerin ekmek, süt, bebek maması ve bebek bezi gibi ihtiyaçlarını da elimizden geldiğinde, gücümüz yettiğince karşıladık. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle alış verişe veya maaşını çekmeye bankaya gidemeyen büyüklerimiz de sosyal medyadan bize ulaşarak onların ihtiyaçlarını da giderdik. Sadece İzmir’de değil başka illerden da arayıp yardım isteyen vatandaşlarımız için o kentteki bir tanıdığımıza ulaşıp onun aracılığıyla destek olduk.

“BİR İYİLİK DE SİZ YAPIN”

Dernek olarak daha fazla maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Sonuçta bizde belli bir yere kadar yardımda bulunabiliyoruz. Vatandaşlarımıza ‘Bir İyilik de Siz Yapın’ çağrısında bulunuyoruz. Üyemiz olabilir, derneğimizin resmi hesap numarası olan Vakıfbank TR43 0001 5001 5800 7311 6186 08 IBAN numarasına yardımda bulunabilirsiniz. Ayrıca kullanmadıkları eşyaları, giysileri, gıda yardımlarını da bize iletebilirler. Esnafımız ve işadamlarımız da referans olduğumuz gençleri istihdam ederek bu tehlikeden kurtarabilirler. Ayrıca bugüne dek bizlere destek olan İzmir’in önemli marketler grubunun sahipleri Cihan Kılbaş, Abdullah Koçak ve Vahdet Sarıkaya’ya çok teşekkür ediyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.