Yerelin Sesi

5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması “Topraktan Çatala; Beslenme ve Yaşam” Sonuçları Belli Oldu

5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması “Topraktan Çatala; Beslenme ve Yaşam” Sonuçları Belli Oldu
17 Ocak 2019 - 15:38

5.Uluslararası Fotoğraf Yarışması “Topraktan Çatala; Beslenme ve Yaşam” sonuçları belli oldu.

Doğru Tarım ve Beslenmeye Fotoğraflar ile dikkat çektiler.

 

İzmir Göztepe Rotary Derneğinin, İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği ile birlikte, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayları ile organize ettiği “Topraktan Çatala; Beslenme ve Yaşam” konulu 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu.

Temaları, dünyada ve ülkemizde yaşanan küresel, toplumsal sorunlara dikkat çekerek, sosyal sorumluluk anlayışı ve farkındalık yaratma amacı ile belirlenen yarışmada, bu yıl katılımcılardan, her geçen gün artan sağlıksız yaşam koşulları ile doğaldan uzaklaşan toplumlarda, ekolojik yaşam bilincini oluşturacak, doğa ile uyumlu yaşamı desteklemeyi özendirecek, sistemde yanlış uygulamalar sonucu kaybolmaya yüz tutmuş doğal dengeyi yeniden kurmak için insana ve çevreye dost üretim sistemleri konusunda ilham kaynağı olacak fotoğraf kareleri beklendi.

49 ülkeden, amatör ve profesyonel 546 fotoğraf severin 1920 adet fotoğraf ile katıldığı yarışmada 15 sanatçı ödül ve mansiyon almaya hak kazanırken 50 fotoğraf sergilenmeye değer bulundu.

Juri değerlendirmesini 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve sanat ödülü alan Fotoğrafçı İzzet Keribar, Ünlü doğa Fotoğrafçısı Erol Doğaner Ege Üni. İletişim Fak. Fotoğrafçılık Bol. Yar. Doç. Dr. Alahattin Kanlıoğlu ve Göztepe Rotary ile IFOD temsilcisi Berna Kızıltan’ın yaptığı yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı 5 Şubat Salı günü İzmir Swiss Otel Kordon Sergi salonunda gerçekleştirilecek.

FIAP Ödülleri;

FIAP ALTIN Babak Mehrafshar – İran

FIAP GÜMÜŞ Zakirul Mazed Konok – Bengladeş

FIAP BRONZ Deba Prasad Roy – Hindistan

TFSF Ödülleri;

TFSF ALTIN Zenghua  Liu – Çin

TFSF GÜMÜŞ Yonghong Jin – Çin

TFSF Bronz Huu Hung Truong Vietnam

Göztepe Rotary Özel Ödülü

BİRİNCİ Elif Çakıcı

İKİNCİ Ali Aslan

ÜÇÜNCÜ Murat Doğan

 

 

 

 

 

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi