Yerelin Sesi

47 Yıl Sonra Kavuştular

47 Yıl Sonra Kavuştular
07 Temmuz 2020 - 13:19

47 Yıl Sonra Kavuştular

Şakir Paşa Ailesi’nin son ferdi, Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabağaçlı’nın kızı İsmet Noonan Kabaağaçlı (İsmetula), İzmir’de vefat etti. Babası Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın 1943 yılında 83 yaşındayken vefat etmesinin üzerinden 47 yıl geçtikten sonra ksı da babasına kavumuş oldu. Babasının Anadolu Uygarlıkları davasına yürekten bağlı ve her ortamda yıllarca babasını aşkla temsil etmiş olan İsmet Kabaağaçlı’nın naaşı yarın (çarşamba günü) öğlen namazına müteakip Özel Türk Koleji yakınındaki Tatari Camii’nden ebediyete uğurlanacak.

“Anılar Akın Akın” isimli kitabın da yazarı olan Kabaağaçlı’nın vefatı üzerine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’da sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı. Başkan Aras mesajında, “Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın Bodrumumuza emaneti, biricik kızı İsmet Noonan’ın aramızdan ayrıldığını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhume’ye Allah’tan rahmet, sevenlerine ve Bodrum halkına baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi