Yerelin Sesi

“30 Günde 39 Şehir” Sokak Hayvanları için Yola çıkan Barış Bahadır Yarın İzmir’de

“30 Günde 39 Şehir” Sokak Hayvanları için Yola çıkan Barış Bahadır Yarın İzmir’de
799 views
29 Temmuz 2019 - 14:57

Ülkemizde sokak hayvanlarının sorunlarına dikkat çekmek için Motosikleti ile “30 günde39 şehir” projesi kapsamında Zonguldak’tan yola çıkan Barış Bahadır yarın İzmir’de olacak.

Zonguldaklı basketbol ve eskrim antrenörü Barış Bahadır, sokak hayvanlarının barınma, beslenme ve bakım ihtiyaçlarına dikkat çekmek için motosikletiyle Türkiye’yi dolaşıyor. 5 Temmuz’da Ereğli’den motosikleti ile yola çıkan Barış Bahadır 24 günün sonunda İzmir’de.

Hayvan hakları adına farkındalık oluşturmak ve sokak hayvanlarının sorunlarına dikkat çekmek için böyle bir proje geliştirdiğini ifade eden Barış Bahadır; “ Onlar bizim sadık dostlarımız. Barınma, beslenme, bakım gibi ihtiyaçları var. Türkiye turu boyunca bu sorunları dile getireceğim. Rotada 39 il olacak. 30 gün sürecek tur boyunca 10 bin kilometre yol kat edeceğim. İllerden direkt geçiş yok. Her il merkezinde hayvansever dernekleriyle birlikte etkinlikler düzenleyeceğim. Böylece sokak hayvanları adına sesimizi daha gür duyuracağız. Kimse sokak hayvanı deyip geçmesin. Onların da barınma, beslenme ve bakıma ihtiyaçları var. Beslenme konusu çok önemli. Tatil için uzun yolculuklara çıkan insanlar var. Herkes bagajına bir kutu mama koysa sokakta aç hayvan kalmaz. Sokak ve cadde başlarına konulacak bir kap su bile sokak hayvanları için çok önemli. Hayvanlara sevgimizi bu şekilde gösterebiliriz” dedi.

Yarın İzmir’e giriş yapacak olan Barış Bahadır önce Menderes Deliömerli köyünde bulunan Nebiha Deprem barınağını ziyaret edecek. Barış Bahadır daha sonra İzmir’in hayvanseverliği ile bilinen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile bir araya gelecek.

Bariş Bahadır, İzmir ziyaretinin ardından geriye kalan altı gün lük yolculuğuna İzmir’den Manisa’ya geçerek devam edecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.