Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

“30 GÜNDE 39 ŞEHİR” HAYVANSEVER BELEDİYE ÇİĞLİ

“30 GÜNDE 39 ŞEHİR” HAYVANSEVER BELEDİYE ÇİĞLİ
778 views
30 Temmuz 2019 - 12:33

Hayvan haklarına dikkat çekmek adına “30 günde 39 şehir” projesi için 5 Temmuz’da Motosikleti ile Zonguldak Ereğli’den yola çıkan Barış Bahadır İzmir’e ulaştı.

Barış Bahadır’a projenin İzmir ayağında, hayvan hakları savunucusu ve aktivist bir yayın olan Evcil Life Dergisi Yazı İşleri Müdür Nuran Ergün Ve Genel Yayın Yönetmeni İhsan Serin eşlik etti. Yaklaşık 10 bin Km yol kat edecek olan Barış Bahadır İzmir etabında İzmirli hayvan severlerle bir araya geldi.

Barış Bahadır İzmir programında İzmir’in hayvansever belediye başkanlarından biri olan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’yü ziyaret etti. Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Mustafa Yalçın ve hayvan hakları konusunda belediye başkanı danışmanı Veteriner Hekim Halis Özcan Barış Bahadır’ı belediye binası önünde karşıladı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü Barış Bahadır’ı makamında misafir etti.

Belediyenizin Projelerinden Çok Etkilendim

Barış Bahadır Başkan Utku Gümrükçü’nün sıcak yaklaşımından dolayı teşekkür ederek; “ Basından takip ettiğim kadarıyla belediyenizin projeleri dikkatimi çekti. Özellikle evcilleri ile mesai yapan personel uygulamanız çok güzel bir proje. Bu beni çok etkiledi. Bu nedenle İzmir’e geldiğimde sizin gibi hayvansever bir belediye başkanı ile tanışmak istedim. Ve bundan dolayı çok mutlu oldum. Çalışmalarınız için tüm hayvanlar adına teşekkür ederim” dedi.

Hayvanların Haklarını Koruyan Projeler Üretiyoruz

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü Barış Bahadır’a ziyaretinden dolayı memnuniyeti iletti. Gümrükçü; “Biz hayvanlar ve tüm canlılar aynı yeryüzünde aynı gökyüzünün altında birlikte yaşıyoruz. Onların yaşam haklarına saygılı olmak insanlık adına lütuf değil zorunluluktur. Bu anlayış çerçevesinde Çiğli’de Sokak hayvanlarının haklarını gözeten onları koruyan yaklaşımlar ve politikalar üretiyoruz. Hayvan sevgisini arttırma, onların ihtiyaçlarının farkına varma adına gerçekleştirdiğiniz proje için sizi tebrik ediyorum” dedi.

Panelde paylaşacağım

Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü, Veteriner Hekim Mustafa Yalçın ve başkanlık danışmanı Veteriner Hekim Halis Özcan Çiğli Belediyesinin rehabilitasyon merkezi ve sokak hayvanları için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Barış Bahadır “30 Günde 39 Şehir” projesi kapsamında İzmir’den Manisa’ya geçecek. Bahadır, projenin tamamlanmasının ardından, bu 30 günde yaşadığı serüveni ve kazanımlarını bir panelde kamuoyu ile paylaşacağını ifade etti. Bahadır; “gittiğim yerlerde çok güzel insanlarla karşılaştım, hayvan sevgisinin hızla arttığını gözlemledim. Birçok yerde gizli kahramanlar var, onlarla tanıştım. İzmir’de de Utku Başkan gibi çok değerli bir belediye başkanı ile tanıştım” dedi. Barış bahadır Çiğli Belediyesi ziyaretinin ardından Manisa’ya doğru yola çıktı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.