Yerelin Sesi

Çankaya Belediyesi’nin 23 Nisan Resim Yarışması sonuçları belli oldu

Çankaya Belediyesi’nin 23 Nisan Resim Yarışması sonuçları belli oldu
51 views
16 Nisan 2021 - 18:20

Çankaya Belediyesi’nin 23 Nisan Resim Yarışması sonuçları belli oldu

Çankaya Belediyesi’nin, Ulusal Egemenliğin 101. yılı dolayısıyla çocuklar için düzenlediği “Ulusal Egemenlik ve Atatürk” konulu resim yarışmasının sonuçları belli oldu.

Çankaya Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen “Hayal et özgürleş” sloganıyla “Ulusal Egemenlik ve Atatürk” konulu resim yarışmasına 769 çocuk katıldı.

Ulusal Egemenlik ve Atatürk coşkusunu anlatan çocukların resimleri, 6-8 yaş, 9-11 yaş, 12-13 yaş grubu olarak değerlendirildi. Yarışmada 3 kişiye başarı ödülü, 15 kişiye de sergileme ve sanata teşvik ödülü verildi.

Yarışmada yaş kategorilerine göre 1, 2 ve 3’üncülüğü kazananlar sırasıyla şöyle : 6-8 yaş grubundan Ahmet İhsan Pınarbaşı, Defne Börekçioğlu, Derya Erdoğan, 9-11 yaş grubundan İdil Elis Akpınar, Naz Vural, Defne Yıldırım 12-13 yaş grubundan Doğa Su Geyik, Alya Altan, Fethiye Gökçe Koç.

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesi sanat eğitimcileri ve ressamları ile Çankaya Belediyesinin eğitimcilerinin değerlendirdiği resim yarışmasının ödül töreni, 20 Nisan Salı saat 15.00-16.00 arasında Zafer Park’ta yapılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.