Yerelin Sesi

2019 YILINDA SUYA ZAM YOK

2019 YILINDA SUYA ZAM YOK
20 Kasım 2018 - 11:05

Başkan Ergün, Müjdeyi Verdi

“2019 Yılında da Suya Zam Yok”

 MASKİ Genel Müdürlüğü, 2018 yılı 2’inci Olağan Genel Kurulu 2’inci birleşimi Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Genel kurulda diğer siyasi partilerin su tarifeleri, hat işletim ve bakım bedeli ile ilgili olarak parti temsilcilerinin siyasi şov yaptığını ifade eden Ergün, 2019 yılında suya yapmayacaklarını vurguladı. Başkan Ergün, ülke genelinde elektrik başta olmak üzere akaryakıt, altyapı malzemelerine zam gelmesine rağmen, vatandaşımıza ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda daha fazla yük olmamak için 2019 yılında suya zam yapmayacaklarını müjdeledi.

“Akaryakıta ve elektriğe yapılan zamlarla vatandaşın sırtında yeterince yük var“

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün, 2018 yılı 2’inci Olağan Genel Kurulu 2’inci birleşimi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkan Ergün, il genelinde yapılan yatırımları ve bu yatırımlara harcanan rakamları meclis üyeleri ve Manisalılar ile paylaştı. Başkan Ergün, 2018 yılında elektriğe yüzde 74 zam yapıldığını söyleyerek, son iki yıldır suya zam yapılmadığının altını çizdi. Başkan Ergün diğer siyasi partilerin siyasi şov yapmasına izin vermeyeceklerini ifade ederek, 2019 yılında suya zam yapmayacaklarının müjdesini Manisalılar ile paylaştı. Diğer illerle kıyaslandığında ise Manisa’da suyun çok daha uygun fiyata satıldığını vurguladı. Manisa’da 2016 ve 2017 yıllarında mecliste alınan kararlar doğrultusunda suya zam yapılmadığını belirten Ergün, 2016 yılından beri de kartlı sayaç abonelerinin suyu yüzde 10 indirimle kullandığını söyledi. Mekanik sayaç kullanan abonelerin ise suyun metreküpüne 2.90 lira ödediğini sözlerine ekledi. Bu rakamların da birçok Büyükşehir Belediyesinin gerisinde olduğunu ifade etti.

“Sizin siyasi şov yapmanıza müsaade etmeyeceğim”

Mecliste siyasi parti temsilcilerinin siyasi şov yaptığını belirten Başkan Ergün, “Sizin siyasi şov yapmanıza müsaade etmeyeceğim. Biz diğer illerde olduğu gibi ne TEFE ne TÜFE üzerinden zam yapacağız. Akaryakıta ve elektriğe yapılan zamlarla vatandaşın sırtında yeterince yük var. 2019 yılında hiçbir şeye zam yapmıyoruz. Size bu konuda şov yaptırmam. Siz önce yapılan zamları vatandaşa bir izah edin. Bu anlattıklarıma, konuşabileceğiniz bir kelime varsa önce bir cevap verin. Takdir Türk Milletinin ve Manisalı hemşerilerimizindir. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun” dedi.

 

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi