Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Süne: Buca Katılımcı Demokrasiyle Daha Güçlü Ve Prestijli Olacak

Süne: Buca Katılımcı Demokrasiyle Daha Güçlü Ve Prestijli Olacak
349 views
09 Ocak 2019 - 16:01

Süne: Buca katılımcı demokrasiyle daha güçlü ve prestijli olacak

CHP Buca Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Süne 2019 yerel seçimlerinde iddialı yürüyüşüne devam ediyor. Buca’nın her kesimine hitap eden aday adayı göreve geldiğinde belediyenin kapılarının halka açık kalacağının söyleyerek “katılımcı demokrasi”nin sözünü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Süne, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri, sendikalar, öğrenciler ve vatandaşlarla fikir alışverişi toplantılarına ara vermeden devam ediyor.

Buca’da sıkılmadık el, dinlenmedik sorun bırakılmayacağı ilkesiyle yola çıkan, görev verildiği takdirde yüzde 50’nin üzerinde oy alarak başkan olacağını söyleyerek iddiasıyla gündeme damga vuran Süne, “Buca halkıyla bir olacağız, Buca’da belediyenin kapılarını sökecek, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri, sendikalar, öğrenciler ve vatandaşlarla katılımcı bir yönetim kuracağız. Göreve geldiğimizde Buca biz olarak sorunları hızlı tespit edip çözerek, Buca’yı hep birlikte el ele yöneteceğiz.” dedi.

“Buca insanların parmakla gösterdiği bir ilçe olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde gençlik kollarından ilçe başkanlığına, il yönetiminden PM üyeliğine birçok kademede görev almış olan deneyimli siyasetçi, hayata geçireceği projeleriyle Buca’nın gelişmesini ve değişmesini hedeflediğini, halkın içine sinmeyecek ve halka yaramayacak hiçbir projenin uygulanmayacağını söyledi. 34 yıldır yaşadığı Buca’nın daha iyi bir yere gelmesinin vefa borcu olduğunu söyleyen Mehmet Süne; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin Buca’daki bir neferi olarak tek istediğim Buca’nın daha iyi bir yere gelmesidir. Esnafının, vatandaşının, öğrencisinin, emeklisinin ve işçisinin mutlu olduğu, huzur içerisinde yaşadığı, güçlü ve prestijli bir Buca hayalim var. Buca tüm kesimlerle bir bütün olmamızla, katılımcı demokrasiyle daha güçlü ve çok daha prestijli olacak. İzmir nasıl Türkiye’nin aydınlık yüzüyse Buca da insanların parmakla gösterdiği bir ilçe olarak İzmir’in aydınlık yüzü olacak”.

Yüzde 50’nin üzerinde oy iddiasını yineledi

Geçtiğimiz günlerde genel merkez tarafından aday gösterildiği takdirde yüzde 50’nin üzerinde oy alacağını söyleyen Süne, iddiasını yineleyerek sözlerini şu şekilde bitirdi; “Halkımızın gösterdiği teveccühe dayanarak, Buca’nın her sokağını bilen, Bucalılarla aynı endişeleri taşıyan bir kardeşleri olarak tekrar ediyorum, genel merkezimiz görev verdiği takdirde yüzde elinin üzerinde oy ile seçilirim.”

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.