Yerelin Sesi

12 YILDIZ ŞEHRİ ÖDÜLÜ BAŞKAN KAMİL SAKA’YA TESLİM EDİLDİ

12 YILDIZ ŞEHRİ ÖDÜLÜ BAŞKAN KAMİL SAKA’YA TESLİM EDİLDİ
21 Şubat 2019 - 12:34

12 YILDIZ ŞEHRİ ÖDÜLÜ BAŞKAN KAMİL SAKA’YA TESLİM EDİLDİ

Katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde sürdürdüğü çalışmaları Avrupa vitrinine taşıyan Edremit Belediyesi’nin ikinci kez aldığı “12 Yıldız Şehri” unvanı ödülü Belediye Başkanı Kamil Saka’ya teslim edildi.

Edremit ilçesinde Belediye Başkanı Kamil Saka’nın girişimleri ile 5-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Avrupa çapında yüzlerce belediye tarafından aynı anda kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nda düzenlenen etkinlikler neticesinde Edremit Belediyesi ikinci kez “12 Yıldız” şehir unvanı ödülüne layık görülmüştü. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yerel otoritelere ve vatandaşlara göre özel hazırlanan etkinliklerin neticesinde Edremit Belediyesi’nin ikinci kez kazandığı “12 Yıldız” şehir unvanı ödülü Belediye Başkanı Kamil Saka’ya teslim edildi.

 
Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Strasbourg kentinde ki Avrupa Parlamento binasında düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Acar ile birlikte katılarak ödülü alan Meclis Üyesi Mehmet Ertaş “12 Yıldız” Şehri ödülünü Belediye Başkanı Kamil Saka’ya teslim etti.

 
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “İki yıldır Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”nda düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle “12 Yıldız” Şehir ödülünü ikinci kez almanın gururunu yaşıyoruz. Marka Kent Edremit düşüncesiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kentimizin adını Avrupa’da da en iyi şekilde duyurmaya devam edeceğiz. Bu başarıda emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 

Avrupa çapında büyük prestij getiren bu ödül, Edremit Belediyesi’ne yeni stratejik işbirliği ve proje ortaklıklarının kapılarını açacak. “12 Yıldız Şehri” unvanı, yeni hibe kaynaklarının bulunmasına ve bu kaynakların daha etkin kullanılmasına da katkı sağlayacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi