Yerelin Sesi

100. Yıl Coşkusu Balkonlara Taşındı

100. Yıl Coşkusu Balkonlara Taşındı
23 Nisan 2020 - 9:40

100. Yıl Coşkusu Balkonlara Taşındı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıl coşkusu Narlıdere’de balkonlara taşındı. Korona virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan aileler ve çocuklar balkonlarını bayraklarla süsledi, en güzel şarkılar yine birlikte söylendi. Başkan Ali Engin “Milli değerlerimize sonsuza kadar sahip çıkacağız” dedi.


COŞKU BALKONLARA TAŞINDI


Narlıdere Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’ncü yılında, salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan Narlıdereliler için araç konvoyu yaptı. Belediye araçlarından çocuk marşları ve bayram şarkıları çalındı. Balkonlarını Atatürk ve Türk Bayrakları ile süsleyen Narlıdereliler, coşkuya bu kez evlerinden ortak oldu. Tüm cadde ve sokaklarda coşku eksik olmadı. Vatandaşlar balkonlarında ve kapı önlerinde marşlara eşlik etti.


“SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”


Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Bugünlerde daha iyi anlıyoruz; ‘özgürlük’ ne demek, ‘hürriyet’ ne anlama gelir.. Tıpkı 1920’de olduğu gibi, ‘işgal’ altındayız, bu kez görünmez bir düşman tarafından. Umutluyuz, yine yeneceğiz.. En güzel ‘bağımsızlık’ şarkılarımızı, içimizdeki çocuk sevgisi ile yeniden söyleyeceğiz.. Milli değerlerimize sonsuza kadar sahip çıkacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. Yılı Kutlu Olsun!

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi