Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

100 yaşından sonra yapmaya başladığı resimlerle öğrencilere burs sağladı

İZMİR’İN DİKİLİ İLÇESİNDE YAŞAYAN 106 YAŞINDAKİ EMEKLİ ÖĞRETMEN SABİHA ÖZAR, 100 YAŞINDAN SONRA YAPMAYA BAŞLADIĞI RESİMLERDEN SERGİ OLUŞTURDU. SABİHA ÖĞRETMEN, SERGİDEN ELDE EDİLEN GELİRİ İSE, ÖĞRENCİLERİN BURSLARINA HARCANMAK ÜZERE ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ DİKİLİ ŞUBESİ’ NE BAĞIŞLADI.

100 yaşından sonra yapmaya başladığı resimlerle öğrencilere burs sağladı
54 views
24 Kasım 2020 - 20:00

İzmir’in Dikili ilçesinde yaşayan 106 yaşındaki emekli öğretmen Sabiha Özar, 100 yaşından sonra yapmaya başladığı resimlerden sergi oluşturdu. Sabiha Öğretmen, sergiden elde edilen geliri ise, öğrencilerin burslarına harcanmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi’ ne bağışladı.

İzmir’in Dikili ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi anlamlı bir resim sergisi açtı. 106 yaşındaki emekli öğretmen Sabiha Özar’ın 100 yaşından sonra yapmaya başladığı resimleri, Dikili Kadın El Emeği Pazarı’nda açtığı sergiyle vatandaşa duyuran Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, emekli öğretmeni de mutlu etti.

Sabiha Özar, serginin gerçekleşmesinin ardından tablolarını geliri öğrencilerin burslarına harcanmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şubesi’ ne bağışladı. 24 Kasım’da tam gün açık kalan sergiye vatandaşların ilgisi yoğundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.