Yerelin Sesi

1 Mayıs’ta Evlerdeyiz

1 Mayıs’ta Evlerdeyiz
394 views
27 Nisan 2020 - 16:21

1 Mayıs’ta Evlerdeyiz

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Resmi tatil olan 1 Mayıs’ın da Cuma’ya denk gelmesi nedeniyle hafta sonu yasağıyla birleştirildi. Erdoğan, “1-2-3 Mayıs’ta sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Cuma tarihinden itibaren 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini, hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının bayram sonuna kadar sürdürülmesinin düşünüldüğünü duyurdu.

Erdoğan açıklamalarının satır başları ise şöyle;

Adliyelerdeki dava, icra, şikayet, itiraz, bildirim süreleriyle ilgili 30 Nisan’da dolan erteleme tarihini, 15 Haziran’a kadar uzatıyoruz.

Çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran aylarında Ziraat ve Tarım Kooperatiflerine olan kredi ödemelerini 6 ay öteliyoruz.

Kriz sonrası yeniden yapılanacak dünyada, ülkemizin 2023 hedeflerinin ötesinde bir konuma ulaşabileceğine yürekten inanıyorum.

55 ülkeye salgınla mücadele amaçlı malzeme desteği verdik. ABD’ye maske, yüz koruyucu, siperlik, N95 maske, tulum ve dezenfektandan oluşan tıbbi yardım malzemelerini yarın gönderiyoruz.

40 bine yakın vatandaşımızı ülkemize getirdik, 25 bin vatandaşımızı daha ülkemize getiriyoruz.

İyileşen hasta sayısı, yeni hasta sayısını geçti. Yeni hasta ve ölüm sayısı günden güne azalıyor, bu zorlu süreçten alnımızın akıyla çıkmayı başardık.

Türkiye’de hiçbir vatandaşımız hastane kapısından geri çevrilmemiş, hiçbir hastanın tedavisi ihmal edilmemiştir.

“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyası’nda 1 milyar 850 milyon lira meblağ toplanmıştır. Hayırseverlerimizi bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.