Yerelin Sesi

1 Mayıs’ta ‘Bakkal’ ve ‘Manavlar’ Açık

1 Mayıs’ta ‘Bakkal’ ve ‘Manavlar’ Açık
432 views
30 Nisan 2020 - 8:28

1 Mayıs’ta ‘Bakkal’ ve ‘Manavlar’ Açık

 

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni tip corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında “Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi” gönderdi. Genelge ile büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak’ta 30 Nisan Perşembe gecesi saat 24.00 ile 03 Mayıs Pazar gecesi saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ayrıca 1 Mayıs Cuma, 02 Mayıs Cumartesi ve 03 Mayıs Pazar günleri, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, tatlı üretiminin yapıldığı ve satıldığı iş yerleri açık olacak.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre, Ramazan ayı münasebetiyle, sokağa çıkma kısıtlamasının öncesinde 30 Nisan Perşembe günü market, bakkal ve manavların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlendi. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 01 Mayıs Cuma günü market, bakkal ve manavlar 09.00-14.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 2 ve 3 Mayıs’ta ise market, bakkal ve manavlar kapalı olacak.

Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı ve satıldığı iş yerleri 3 gün boyunca açık olacak

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.