Yerelin Sesi

1 Mayıs İzmir Gündoğdu Meydanı’nda Kutlanıyor

1 Mayıs İzmir Gündoğdu Meydanı’nda Kutlanıyor
01 Mayıs 2019 - 11:39

1 Mayıs İşçi ve Dayanışma Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da Gündoğdu Meydanı’nda kutlanıyor. 14:00’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamaların son yılların en yüksek katılımlı işçi bayramı kutlaması olması bekleniyor.

1 Mayıs Tertip Komitesi’nin hazırladığı programa, DİSK, KESK, Türk-İş, TMMOB, İzmir Tabip Odası, İzmir Barosu, sendikalar, meslek odaları, siyasi partiler ve bireysel katılımcılar katılacak. DİSK ve KESK korteji İkinci Kordon, Türk İş’e bağlı sendikalar Alsancak Limanı, siyasi partiler ise Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Gündoğdu’ya yürüyüşe geçti. Bireysel katılımcıların Gündoğdu Meydanı’nda toplandığı işçi bayramı, yürüyüşe geçen kortejlerin meydana ulaşmasıyla başlayacak.

İzmir’de bir ilki hayata geçirecek olan işçi korosu sahneye çıkacak ve işçi marşlarını seslendirecek. Kardeş Türküler’in de sahne alacağı kutlamalarda 1 Mayıs Tertip Komitesi’nin hazırladığı bildiriyi DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı okuyacak. Kutlamalara İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi