09.05’te Urla’da Hayat Durdu - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 06:17

09.05’te Urla’da Hayat Durdu

09.05’te Urla’da Hayat Durdu
Son Güncelleme :

10 Kasım 2021 - 12:38

reklam

09.05’te Urla’da hayat durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83. yılında düzenlenen törenlerle Urla’da anıldı.

Anma programı, Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başladı. Törene Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Kaymakam Refiki Turgay Cingirt, Garnizon Komutanı Albay Tuna Şahin, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, Gaziler, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri ile Urlalılar katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından saat 09:05’te Urla’da hayat durdu, sirenler ve klaksonlar eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı’mız okunurken gönderdeki Türk Bayrakları yarıya indirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nın ardından Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, öğrencilerin hazırladığı şiirler, oratoryo, video sunumları ve türkülerle anıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Urla genelinde yapılan 10 Kasım Atatürk’ü anma konusunun işlendiği şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Atamızı saygı, minnet ve şükranla anıyoruz…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.