Yerelin Sesi

CHP’Lİ DURMAZ: “ZEYBEKÇİ YA ALDATIYOR, YA ALDATILIYOR”

CHP’Lİ DURMAZ: “ZEYBEKÇİ YA ALDATIYOR, YA ALDATILIYOR”
26 Şubat 2019 - 12:24

“ZEYBEKÇİ YA ALDATIYOR, YA ALDATILIYOR”

AKP İzmir Büyükşehir Belediyesi adayı Nihat Zeybekçi’nin Şakran’a kanalizasyon sözü vermesi üzerine Özcan Durmaz geçen ay yaptığı açıklamayı hatırlattı.

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi’nin, hafta sonu yaptığı Aliağa ziyaretinde Şakran’daki altyapı sorununa değinerek “Şakranlılar, 5 yıldan beri ‘kanalizasyonumuzu yaptıramıyoruz’ diyor. Belediye başkanı arkadaşımız planlarının hazır olduğunu ama İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir türlü uygulamaya geçmediğini söylüyor. Atıklar denize ya da foseptiğe gidiyor. Şakran’a, Karaburun’a sözüm, kanalizasyonları yaptırmak olacak.” demesi üzerine, CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz bir ay kadar önce canlı yayında yaptığı açıklamayı hatırlattı.

“YER BEĞENDİREMEDİK”

Durmaz, kendi sebep oldukları mağduriyetin halka müjde olarak sunulmasını kavrayamadığını belirterek “Sayın Zeybekçi ya tam bilgilendirilmemiş ya da kendisi yanlış bilgi aktarıyor. Her iki durum da vahimdir. İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 yıldır Şakran’daki kanalizasyonu yapmaya uğraşıyor. Ancak ne yazık ki, beş yıldan bu yana, devletin kurumlarına yer beğendiremedi. Arıtma tesisinin kurulacağı yer ile ilgili tam 7 kez tespit yapıldı ve reddedildi. En son sekizinci yer devletin ilgili makamları tarafından da onaylandı ve Şakran’ın kanalizasyon projesi buna göre ivedilikle yenilendi.” şeklinde konuştu.

“HER ŞEY HAZIR”

Sözkonusu projenin İzmir Büyükşehir Belediyesi bütçesi içinde çok küçük bir maliyet tuttuğunu ifade eden Durmaz “Şu an, yeni belirlenen arıtma tesisi imar planına işleniyor. Bununla eşzamanlı olarak ihale dosyası da tamamlanmak üzere. Hava koşullarının çalışmaya uygun hale gelmesiyle birlikte de ilk kazma vurulacak. Sayın Zeybekçi’nin bunu kendine maletmeye çalışması oldukça ilginç” dedi.

“KANALİZASYONLA BİRLİKTE DOĞALGAZ DA TAMAMLANACAK”

Önümüzdeki kış aylarınaŞakran’ın altyapısı tamamlanmış olarak gireceğinin sözünü veren CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz “Şakran’ımızın en önemli ve haklı talepleri olan doğalgaz ile ilgili girişimlerimiz de devam ediyor. İzmirgaz yetkilileri ile sürekli diyalog halindeyiz. Kanalizasyon çalışmaları esnasında doğalgaz altyapısını da Şakran’da tamamlamak en büyük arzumuzdur.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi